ak_git_2014_dbr_19

Wyjątkowy koncert gitarowy w Dąbrówce – Jacaras

W ramach Festiwalu Akademia Gitary w zeszłą sobotę (6. września 2014 r) nasza wspólnota gościła w Kaplicy pw. Świętej Urszuli Ledóchowskiej zespół Jacaras. Wirtuozi stunowego instrumentu zaprezentowali niesamowite brzmienie. Już o godzinie 20:00 można było usłyszeć pierwszy dźwięk, który wprawił słuchaczy w miły nastrój.

Jacaras w swojej twórczości inspirują się głównie pieśniami barokowej Hiszpanii, dlatego drugiego takiego koncertu próżno szukać! Zespół tworzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej z Wrocławia, a kierownikiem jest prof. Piotr Zaleski. Instrumenty, jakie nasi mieszkańcy mogli usłyszeć tego wieczoru to: gitary klasyczne, bas akustyczny, timple canario i instrumenty perkusyjne.

Jedno jest pewne, koncert spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, które pozytywnie nas zaskoczyło! Słuchacze wykazali się kulturą, a oklasków nie było końca. Mamy nadzieję, że muzyka, jaką zaprezentował nam zespół Jacaras będzie na długo utrzymywać się w naszej pamięci i z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejny festiwal, który tradycyjnie odbędzie się w naszej Kaplicy!

Korzystając z okazji, pragniemy podziękować za liczne przybycie i zainteresowanie wydarzeniem. Widząc naszych mieszkańców w kolejnych rzędach czujemy, że jesteśmy wspólnotą! Podziękowania kierujemy również do zespołu Jacaras, za piękny i wyjątkowy koncert, a także dreszcze, które trzymają się do dzisiaj, gdy tylko pomyślimy o sobocie!

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją ze spotkania! Autorem zdjęć jest Pan Krzysztof Pocałujko

Posted in Wydarzenia.